Spotkanie informacyjno-promocyjne

W dniu 30.08.2012r w Międzyrzeczu odbyło się spotkanie informacyjno-promocyjne otwierające realizację zadania publicznego "Niepełnosprawni na Start" współfinansowanego ze środków PFRON przy udziale Województwa Lubuskiego. Gospodarzami spotkania byli Starosta Międzyrzecki Pan Grzegorz Gabryelski i Przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji  Pozarządowych Pan Włodzimierz Szopinski. Uczestniczyli w nim: Romuald Malinowski – Prezes Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych , Aneta Brychcy – ZLOP, Elżbieta Ostaszewska – Dyrektor PCPR w Międzyrzeczu, Agnieszka Czaczkowska- kierownik OPS w Skwierzynie, Dominika Konieczna – kierownik OPS w Trzcielu, Ewa Łazarska – kierownik OPS w Pszczewie, Henryka Nieckarz – Ośrodek Pomocy Społecznej Przytoczna, Maria Stańczuk KA ”Zdrój” Skwierzyna, Zofia Zawłocka - LSPSZ Skwierzyńskie Koło „Dać Szansę”,  Jan Dudek – Stowarzyszenie „Ania” Przytoczna, Izabela Malinowska – Stowarzyszenie „Nasz Dom” Skwierzyna, Henryk Zyczek – KA „Anna” Przytoczna, Renata Weihs – Stowarzyszenie Pomoc Dzieciom Niepełnosprawnym, Maciej Kubowicz – Urząd Miejski w Międzyrzeczu, Elżbieta Andrusiów – Stowarzyszenie Oaza Międzyrzecz ,Wioletta Dzik – Stowarzyszenie Abstynenckie Wzajemnej Pomocy „Oaza” Międzyrzecz, Anna Szulga – „Szansa” Międzyrzecz, Sylwia Guzicka - „Szansa” Międzyrzecz, Krzysztof  Pendelski – Fundacja „Pies i Koń” ,Ewa Skrzek – Bączkowska Stowarzyszenie Głuchoniewidomych, Katarzyna Nyczak – Walaszek koordynator ŚDP w Międzyrzeczu, Aldona Gajek i  Przemysław Ludek  pracownicy Wydziału Edukacji Międzyrzeckiego Starostwa.

Prezes Malinowski przedstawił główne zamierzenia zadania: czas trwania i zasięg terytorialny, beneficjentów i sposób realizacji. Zadanie realizowane będzie w miesiącach wrzesień-grudzień 2012r. Swoim zasięgiem obejmie powiaty międzyrzecki i wschowski. Beneficjentami będą osoby niepełnosprawne, jednostki organizacyjne Powiatu i Gmin oraz organizacje pozarządowe zajmujące się problemami osób niepełnosprawnych.  Beneficjenci będą mogli skorzystać z porad specjalistów: prawnika, psychologa, doradcy zawodowego i wziąć udział w warsztatach. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom specjaliści będą przyjeżdżać na dyżury do poszczególnych Gmin. Zadanie jest  prologiem do dużego projektu, który rozpocznie się w lutym 2013 a zakończy w grudniu 2014r.
Obecni na spotkaniu zgłosili akces udziału w zaprezentowanych projektach. Ustalone zostały terminy kontaktów indywidualnych między koordynatorem a jednostkami organizacyjnymi i stowarzyszeniami a także  zasady i sposoby współpracy.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod adresem:

Związek Lubuskich Organizacji Pozarządowych
Ośrodek Rejonowy w Międzyrzeczu
ul. Pamiątkowa 17 ( internat SOSW )
tel. 95 7412782  kom. 503041808,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi.