Biuro ZLOP w Międzyrzeczu

W dniu 18 maja 2012 roku w Międzyrzeczu miało miejsce otwarcie biura Rejonowego Ośrodka Związku Lubuskich Organizacji Pozarządowych. Ośrodek będzie spełniał funkcję konsultacyjne, doradcze i szkoleniowe dla zainteresowanych organizacji pozarządowych działających na terenie powiatów:międzyrzeckiego,strzelecko-drezdeneckiego,sulęcińskiego, świebodzińskiego i gorzowskiego.

Dzięki uprzejmości Pani Arletty Stacheckiej Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Międzyrzeczu przy ul. Pamiątkowej 17, ZLOP wynajął pomieszczenie biurowe. Uczniowie Zespołu szkół Budowlanych za zgodą Pani Dyrektor Gabrieli Bujanowskiej pod czujnym i fachowym okiem Pana Mariana Ziętka wyremontowali pomieszczenie.
Uroczystego otwarcia Ośrodka dokonali Pan Bogusław Maciejczak Sekretarz Powiatu, Prezes ZLOP Pan Romuald Malinowski i Przewodniczący Powiatowej Rady Organizacji Pozarządowych w Międzyrzeczu Pan Włodzimierz Szopinski. Przysłowiową wstęgę przecinali także Pani Arletta Stachecka, Pani Gabriela Bujanowska i Pan Marian Ziętek. W uroczystości brali udział członkowie francuskiego Stowarzyszenia „Kontakt” współpracującego z Samodzielnym Ośrodkiem Szkolno-Wychowawczym. Po części oficjalnej odbyło się międzynarodowe spotkanie organizacji pozarządowych a po nim część artystyczna.
Wszyscy zgodnie uznali, iż działalność stowarzyszeń w powiecie rozwija się dynamicznie i pomoc specjalistów z różnych dziedzin jest niezbędna.